Unul dintre cei doi vicepreședinți ai Consiliului Județean Buzău devine acționar majoritar la posturile Etno Tv și Taraf Tv. Este vorba despre Felix Rache, care a decis să se implice, din nou, în televiziune, dar sub o altă formă, nu de jurnalist cum a activat în trecut, ci ca acționar. Rache a preluat jumătate din acțiuni la cele două stații Tv de muzică.
Potrivit paginademedia.ro, Felix Rache prin firma sa, SC Planning Media SRL (Felix Rache – 50% şi Constantin Janina-Nectara – 50%), deține de acum – 50% atât la Etno Tv cât și la Taraf Tv.
Felix Rache este fost jurnalist la Antena 3 şi la cotidianul Caţavencii. El s-a mai ocupat de partea de comunicare la Pro România, partidul lui Victor Ponta şi a mai fost consilier pe comunicare în guvernul condus de Mihai Tudose.
În prezent, este vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Buzău, unde a ajuns din partea Pro România.
Mai multe detalii despre mișcările din televiziune pe paginademedia.ro.



Felix, cu ce bani ai cumpărat tată ?