Președintele Klaus Iohannis a semnat mai multe decrete de de numire în funcție a judecătorilor și procurorilor care au promovat concursul de admitere în magistratură. Concursul, organizat de Consiliul Superior al Magistraturii cu sprijinul Institutului Național al Magistraturii, a avut loc în perioada 9 februarie – 9 iulie, iar acum magistrații promovați au fost repartizați la instanțe și parchete.
Printre magistrații numiți prin decret prezidențial se numără și două judecătoare care vor ajunge la Judecătoria Pătârlagele. Ioana-Andrada Murea și Iulia-Codrina Stoinel sunt cele două judecătoare care vor activa la instanța din Pătârlagele.
Repartizarea lor reprezintă o gură de oxigen pentru instanța buzoiană la care, potrivit portaljust.ro, activează în prezent un număr de cinci magistrați.
Adaugă comentarii