Schimbări la conducerea învățământului buzoian înainte de debutul unui nou an școlar. Cătălin Zaman, profesor Merito, director al Şcolii Gimnaziale din Clondiru, unul dintre cei mai apreciați profesori buzoieni, a fost numit inspector școlar general adjunct.

Zaman a fost numit în echipa de conducere a IȘJ Buzău prin Ordin de ministru, pentru o perioadă de 1 an, începând cu data de 1 septembrie 2024. Noul inspector școlar general adjunct va avea atribuții administrativ-financiare, la fel ca predecesoarea sa.
Cătălin Zaman vine la vârful IȘJ Buzău în locul Andreei Petroșel, cea care a ocupat funcția de adjunct în ultima perioadă.
Astfel, în noul an școlar, echipa de conducere a învățământului buzoian va fi formată din inspectorul școlar general Daniela Palcău și 3 adjuncți: Dan Popescu, Daniela Lăptoiu și Cătălin Zaman.



Mult succes! Ar fi fost bine să fie numit inspector școlar general.
Lansat pe orbita de USR, sustinut acum de PNL, agreat de PSD.