Actualitate

Șoferul care și-a pus călătorii în pericol a ajuns în arest

Șoferul de autobuz, angajat al Companiei Trans Bus, care a fost descoperit, vineri seara, conducând un vehicul plin cu călători și având o alcoolemie mare, a ajuns în arestul IPJ. Procurorul de caz a dispus reținerea acestuia pentru 24 de ore, urmând ca, la expirarea acestui termen, să se decidă dacă se va propune sau nu arestarea bărbatului.

Despre caz, șansanews.ro a scris AICI.

Conducerea societății de transport călători a anunțat că șoferul implicat în acest episod nu a avut abateri în trecut. Verificările și măsurile de scoatere a sa din trafic au venit la sesizarea companiei de transport.