Update: Ambii șoferi implicați în accidentul de la Spătaru au fost răniți, având nevoie de îngrijrii medicale. Iată ce transmit polițiștii despre acest eveniment rutier:
“Din primele date de la fața locului a reieșit că este vorba de o coliziune între un autoturism condus pe DN2E85, pe direcția Buzău către București de un șofer de 20 de ani, din Galați și un autocamion care circula din sens opus, la volanul căruia se afla un conducător auto de 41 de ani, din Ilfov . Accidentul s-a soldat cu rănirea celor doi șoferi care au fost preluați de ambulanță pentru îngrijiri medicale. În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.”
Zeci de minute traficul a fost dirijat. În jurul orei 17:00, circulația a revenit la normal în zonă.
Știrea inițială: Un nou accident pe Șoseaua Morții. Din primele date, o coliziune între un TIR și un autoturism a avut loc pe DN2E85, în afara localității Spătaru către București. În urma impactului, o persoană ar fi fost rănită.

InfoTrafic Buzău
La ora postării acestei știri, traficul este dirijat pe DN2E85, în zona producerii accidentului.
Adaugă comentarii