Un fiu își caută tatăl de șase zile. Bărbatul este din Bisoca, iar de pe 10 martie nu a mai ajuns acasă. Îngrijorat că nu-și găsește tatăl, fiul său a cerut ajutorul polițiștilor care, la rândul lor, au început căutările. Bărbatul are 88 de ani, iar ultima dată a fost văzut la domiciliul său.
”Persoană dispărută, COTCORUȘ STAN, a fost văzut ultima data, la domiciliu, în data de 09 martie a.c. Semnalmente: înălțime 1,70-1,75 metri, greutate 60-65 kg, ochi căprui, păr grizonat scurt, purta barbă. Ultima dată a fost văzut purtând o pereche de pantaloni de trening de culoare neagră, un pulover de lână de culoare maro, iar pe cap purta o căciulă de astrahan de culoare maro”, informează IPJ Buzău.
Persoanele care pot furniza informații care să conducă la găsirea acestuia sunt rugate să sune la numărul de urgență 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie.
Adaugă comentarii